Wypróbuj za darmo

poniedziałek, 3 stycznia 2022

Rynek rumuński - nowe integracje i perspektywy

Rumunia jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Rozwój technologiczny platform i narzędzi służących sprzedaży online, a także trendy zakupowe mieszkańców sprawiają, że coraz więcej firm poszerza swoją działalność właśnie o ten kraj.

My również zauważamy te tendencje rynkowe oraz spotykamy się z pytaniami od wielu z Was o integracje z serwisami rumuńskimi, dlatego naszą listę poszerzamy o nowe moduły.


Kluczową platformą sprzedażową w Rumunii jest marketplace eMAG.ro. Jeśli rozważasz ekspansję swojej sprzedaży na ten rynek, sugerujemy wystawienie ofert właśnie w tym serwisie. Z eMAG korzysta 500 000 klientów dziennie, a oferty można wystawiać w ponad 1600 dostępnych kategoriach. Nasza integracja z eMAG.ro działa dwukierunkowo, co oznacza, że pozwala zarówno na masowe wystawianie ofert z poziomu BaseLinkera, jak i pobieranie zamówień z eMAG do naszego panelu.


Jakie dodatkowe możliwości daje integracja eMAG - BaseLinker?

 • Synchronizację stanów i cen w ofertach zgodnie z danymi w magazynie.
 • Import ofert eMAG.ro wystawionych poza naszym systemem w celu zarządzania nimi w panelu BaseLinkera.
 • Przekazywanie zamówień z eMAG do sklepu internetowego.
 • Automatyczne przekazywanie do marketplace faktur utworzonych w BaseLinkerze.
 • Powiązanie statusów zamówień między panelami BaseLinker i eMAG. 
 • Masowe nadawanie przesyłek eMAG bezpośrednio z Managera Zamówień BaseLinker. 

Aby skorzystać z integracji, należy zarejestrować się jako sprzedawca w serwisie eMAG.ro, a następnie podłączyć integrację eMAG w panelu BaseLinkera w dziale IntegracjeMarketplace.


Dla polskich sprzedawców, korzystających z BaseLinkera, eMAG przygotował wsparcie w wejściu na platformę oraz warunki powitalne dla nowych sprzedawców, którzy zarejestrują konto w serwisie eMAG:
 • przez pierwsze 3 miesiące: 0% prowizji, następne 9 miesięcy: -50% standardowej prowizji
 • bezpłatne tłumaczenia opisów wszystkich produktów
 • bezpłatne wsparcie Account Development Managera przez 4 miesiące, który pomoże w maksymalizacji zysku sprzedawcy
 • brak stałych kosztów miesięcznych i innych ukrytych kosztów
 • bezpłatne wsparcie eMAG w obsłudze klientów sprzedawcy przez cały okres współpracy (eMAG wyręczy sprzedawcę w komunikacji z klientami końcowymi).

Marketplace oferuje sprzedawcom komplementarną usługę eMAG AWB, dzięki której można szybko nadać przesyłki do zamówień pochodzących z eMAG za pomocą firm wysyłkowych z listy marketplace: FanCourier, Cargus, DPD i Same Day.

eMAG AWB jest osobną integracją kurierską dostępną w naszej ofercie. Dzięki niej użytkownicy BaseLinkera mogą korzystać z usługi wysyłkowej eMAG w ramach już stworzonej infrastruktury sprzedaży w naszym systemie. Integracja umożliwia nadawanie paczek i generowanie etykiet kurierskich eMAG AWB bezpośrednio z Managera Zamówień BaseLinker.

Wymienieni wyżej przewoźnicy - Fancourier.ro, Cargus.ro, DPD.ro i Sameday.ro - od wielu lat zajmują czołowe pozycje wśród firm kurierskich na terenie Rumunii. Zostali przez nas dodani do panelu także jako osobne integracje kurierskie, by każdy użytkownik BaseLinkera mógł wybrać zestaw modułów odpowiadających potrzebom swojego biznesu.

Dla sprzedawców zainteresowanych lokalnymi systemami księgowości online opracowaliśmy integracje z platformami Smartbill i Facturezi Gratuit Online (FGO), które umożliwiają wystawianie faktur w danym systemie księgowym.
  

Lista integracji z rumuńskimi systemami z branży e-commerce będzie dalej rozwijana - chcemy ułatwić Wam kompleksowe zarządzanie sprzedażą z tego rynku za pomocą naszego panelu. Jesteśmy otwarci na Wasze sugestie w tym zakresie i zachęcamy do przetestowania wyżej przedstawionych integracji :)

2 komentarze:

 1. Witam, z kim można się skontaktować w sprawie sprzedaży na Emag. Jest to całkiem fajna opcja? Dziękuję za info.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witamy:) Pomocy udzielą Account Managerowie eMAG. Prosimy o założenie konta sprzedawcy przez link podany w treści artykułu. Dzięki temu użytkownicy BaseLinkera otrzymają warunki promocyjne i wsparcie zespołu eMAG.

   Usuń