Wypróbuj za darmo

wtorek, 29 października 2019

Integracja Android - BaseLinker Caller (rozpoznawanie dzwoniącego)


W systemie pojawiła się nowa integracja, która może w ciekawy sposób ułatwić codzienną pracę sprzedawcy.

BaseLinker Caller to aplikacja na telefony z systemem Android, która wyświetla informacje o zamówieniach powiązanych z numerem telefonu dzwoniącego.

Jeszcze zanim odbierzesz połączenie, na ekranie telefonu zobaczysz, który klient do Ciebie dzwoni oraz w jakim statusie znajdują się jego zamówienia.Jeżeli jednocześnie zalogowany jesteś na swoim koncie BaseLinker na komputerze, w prawym dolnym rogu panelu wyświetli się okienko z informacjami o zamówieniach dzwoniącego klienta.Dzięki tej aplikacji:
 • klienta możesz przywitać po imieniu (wiesz, kto do Ciebie dzwoni),
 • nie podchodząc do komputera wiesz, w jakim statusie znajdują się zamówienia,
 • na komputerze możesz w kilka sekund przejść do karty zamówienia - bez proszenia o numer zamówienia, bez żmudnego wpisywania telefonu w wyszukiwarkę zamówień - zyskując jednocześnie czas i uznanie w oczach Twojego klienta :)

Integracja dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich użytkowników BaseLinkera. Zapraszamy do przetestowania nowego modułu. Aplikację możesz pobrać i skonfigurować w dziale 'Integracje', wybierając z listy integrację 'Android'.

Aplikacja jest obecnie w wersji Beta. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi odnośnie jej działania. Ewentualne problemy będziemy starać się rozwiązywać na bieżąco. Aplikacja testowana była na popularnych telefonach, jednak działać może na tysiącach różnych modeli telefonów, dlatego przy zgłoszeniu problemu bardzo prosimy o podanie marki i modelu telefonu.

Co z iPhone? Niestety system operacyjny od Apple technicznie nie umożliwia działania tego typu aplikacji, dlatego aplikacja dostępna jest tylko na Android.


Więcej szczegółów o samej aplikacji oraz jej instalacji znajdziesz w naszej pomocy:
http://pomoc.baselinker.com/pomoc/rozpoznawanie-dzwoniacego-aplikacja-android/
63 komentarze:

 1. Bardzo mi się podoba innowacyjność tej aplikacji :) Czy się przyda to zobaczymy

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie takie rozszerzenie na iosa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo byśmy chcieli, jednak iOS nie daje takich technicznych możliwości.

   Usuń
  2. A czy planujecie jakąś mobilną wersję BL? i czy wtedy byłaby ona na iosa? :)

   Usuń
  3. Będziemy starać się, aby BaseLinker wyświetlał się bezbłędnie na przeglądarkach mobilnych :)

   Usuń
  4. W artykule jest informacja że nie...

   Usuń
 3. Dziękujemy po 100 kroć!!! Na to czekaliśmy!

  OdpowiedzUsuń
 4. nie ma jej w sklepie play ? nie mogę jej znaleźć po nazwie podanej w artykule :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aplikacja jest w sklepie Google Play. Jest to nowa aplikacji i algorytm Google jeszcze jej poprawnie nie zindeksował, prawdopodobnie w wyszukiwarce pojawi się w ciągu kilku dni.

   Prosimy użyć linku bezpośrednio do strony aplikacji w Google Play - jest on widoczny w konfiguracji tego modułu w panelu.
   https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.baselinker.caller

   Link należy przesłać sobie na telefon komórkowy lub zlecić instalację z poziomu komputera (jeśli używa się na komputerze tego samego konta Google, możliwe jest zlecenie instalacji aplikacji przez przeglądarkę w komputerze, po chwili sama ściągnie się ona na telefon).

   Usuń
 5. nieźle, jak widzę coś nowego w "aktualności" to czuję że za chwilkę będzie jakiś "prezencik" - fajnie widzieć że nie zwalniacie tempa :) dobra robota !

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobry pomysł, sugeruję wprowadzić opcję wyświetlania się całego paska włącznie z napisem Baselinker jedynie wtedy, gdy numer zostanie rozpoznany. W innym wypadku jest to jedynie dodatkowy element na ekranie, nieco rozpraszający :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za sugestię :) Postaramy się dodać to jako opcję lub zmniejszyć okienko, gdy nie rozpoznano numeru telefonu. Okienko wyświetla się zawsze, ponieważ chcieliśmy, aby łatwo można było odróżnić sytuację, gdy klienta nie znaleziono od sytuacji, gdy aplikacja z jakiegoś powodu nie zadziałała.

   Usuń
  2. Potwierdzam. W dodatku na Samsung S8 pasek z napisem Baselinker wyświetla się w tym miejscu gdzie normalnie pojawia się nr telefonu osoby dzwoniącej i nie można się zorientować czy dzwoni nr obcy czy żona :), tylko info jest że nie rozpoznano nr. Gdyby info wyświetlało się tylko w momencie rozpoznania nr z zamówienia było by super. W przeciwnym razie dla mnie odpada ponieważ ten nr mam też w innej działalności i nie wiem kto dzwoni :)

   Usuń
  3. Prosimy przesunąć okienko np. na samą górę i nie powinno niczego zasłaniać :)

   Usuń
  4. Znacznie lepiej myślę dodać opcję ukrycia owego paska w przypadku nieodnalezienia numeru, wówczas po prostu wiadome będzie, iż nie jest to klient - nie trzeba wyświetlać dodatkowo okna "nie rozpoznano" :)

   Usuń
  5. Postaramy się również dodać taką opcję do aplikacji :)

   Usuń
 7. Brawo!
  Czy moglibyście rozszerzyć działanie tej aplikacji także na voip? Przykładowo jeśli ktoś jest zalogowany na komputerze na koncie baselinker i otrzymuje telefon od klienta na voip to pojawia się powiadomienie na stronie www.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam. U nas ten sam problem :) i podejrzewam że wielu sprzedawców korzysta z centralek voipowych obsługiwanych przez programy typu Zoiper na android.

   Usuń
  2. Niestety z naszej wiedzy wynika, że jest to technicznie niemożliwe. Integracja taka musiałaby powstać po stronie aplikacji voip. Udostępniliśmy w naszym API specjalną funkcję, która pozwala dodać integrację z BaseLinkerem do dowolnego programu obsługującego telefon. Stworzenia integracji musiałby się jednak podjąc firma odpowiedzialna za aplikację voip i osadzić ją wewnątrz tej aplikacji.

   Usuń
  3. To byłoby super rozwiązanie - może np. FCN zbuduje taką funkcjonalość w swoją aplikację? Zyskują wszyscy - voip, baselinker, my, klienci :-) 4xWIN ;-)

   Usuń
 8. Super aplikacja!
  Czy w przyszłości będzie płatna, czy będzie można ją używać w ramach abonamentu?

  OdpowiedzUsuń
 9. Działa, fajna sprawa. Od razu narzuca się dodatkowa opcja przydatna która mogła by być pod statusem zamówienia czyli status dostawy paczki :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna aplikacja! Nie działa nam jednak na jedynym z telefonów (Samsung). Wersja Android 5.1.1. (Samsung SM-J320F). Otrzymujemy komunikat: "Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją systemu".

  Od której wersji Androida aplikacja jest zgodna?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy jest szansa podłączyć do tego telefon stacjonarny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak o ile urządzenie będzie działać na systemie Android :)

   Usuń
  2. Diała na stacjonarnym, my mamy podłaczony na smartfonie i działa

   Usuń
 12. Ciekawa opcja tylko gdy ktoś dzwoni to okienko Baselinker Caller zasłania dane dzwoniącego i nie widzę kto dzwoni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okienko można przesunąć w górę lub w dół a jego pozycja zostanie zapamiętana

   Usuń
 13. Czy jest jakaś możliwość "zamrożenia" okna? Podczas gdy mamy otwarte kilka okien w przeglądarce, klient dzwoni i wracamy do okna BaseLinker'a to widzimy tylko jak okienko z numerem znika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okienko w panelu wyświetla się przez 30 sekund. Aby wyświetlić je ponownie można użyć skrótu dostępnego pod przyciskiem 'Szybki dostęp' w górnym menu.

   Usuń
  2. Dziękuję za informację

   Usuń
 14. Wygląda super i działa. Czy jest szansa, żeby aplikacja przechwytywała połączenia działając w tle? Obecnie pokazuje mi klienta tylko jak jest uruchomiona na ekranie głównym.
  (Huawei P9 lite, android 8).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Huawei domyślnie wyłącza aplikacje działające w tle, dlatego trzeba odpowiednio zmienić ustawienia telefonu. Prosimy sprawdzić punkt 9 w poniższej instrukcji: http://pomoc.baselinker.com/pomoc/rozpoznawanie-dzwoniacego-aplikacja-android/

   Usuń
 15. Wszystko pięknie ale jeśli apka nie rozpozna dzwoniącego (jakikolwiek inny nr niż w zamówieniach) to powinna wyświetlić ten numer. W chwili obecnej jeśli ktoś dzwoni spoza bazy klientów to nie jest wyświetlany nr osoby dzwoniącej (puste tło), dopiero po odebraniu!. To trzeba poprawić koniecznie aby nr tel osoby dzwoniącej ZAWSZE był wyświetlany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Numer dzwoniącego jest standardowo wyświetlany, może po prostu okienko go zasłania. W takej sytuacji wystarczy przesunąć okienko (jego pozycja się zapamięta).

   Usuń
 16. Super opcja ! Już nam się to niesamowicie sprawdza i ułatwia nam to pracę! Dziękujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 17. To jest coś czego szukałem od 2 lat... w końcu.
  Coś pięknego. Widać dane kupującego, nr zamówienia, status i daty ^^
  To milowy krok w szybkości i obsłudze klienta.

  OdpowiedzUsuń
 18. REWELACJA !!!!! Przydała by się jeszcze opcja historii połączeń przychodzących.

  OdpowiedzUsuń
 19. Fajna apka, ale czy dziala z nr uk ?
  Dodałem na próbe zamowienie z danymi klienta ale widzę tylko że dzwoni, brk zamówienia.
  Czy appka bs zawsze będzie otwierała się przy każdym połączeniu w tel ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozpoznawane są numery z każdego kraju. Właśnie w związku z tym jakiś czas wcześniej w systemie pojawił się prefiks kraju przed każdym numerem telefonu.

   Usuń
 20. Potwierdzam, bardzo przydatną funkcją była by historia połączeń na karcie zamówienia z ikoną odebrane/nieodebrane.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jesteście super! Dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń
 22. Czy planujecie w przyszłości wprowadzenie możliwości podpięcia dwóch kont do jednej aplikacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden telefon można podłączyć do wielu profili pracowników w BaseLinkerze. Aktualnie nie jest planowana możliwość podłączenia do aplikacji kilku oddzielnych kont BaseLinker.

   Usuń
 23. Ciekawą opcją byłaby możliwość wejścia od razu w zamówienie i sprawdzenie co klient kupił. Po kliknięciu w numer zamówienia appka przenosi nas do przeglądarki w telefonie i sprawdzamy co klient kupił.

  OdpowiedzUsuń
 24. Niestety na HUAWEI w systemie EMUI9.1 w przypadku gdy urządzenie jest zablokowane nie działa (pomimo dodania do wyjątków w optymalizacji baterii etc.) po odblokowaniu i odebraniu połączenia również nie wyświetli się informacja, działa tylko na odblokowanym urządzeniu :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Huawei domyślnie wyłącza aplikacje działające w tle, dlatego trzeba odpowiednio zmienić ustawienia telefonu. Prosimy sprawdzić punkt 9 w poniższej instrukcji: http://pomoc.baselinker.com/pomoc/rozpoznawanie-dzwoniacego-aplikacja-android/

   Usuń
 25. Zasłania nazwę kontaktu, i nie wiadomo kto dzwoni :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy przesunąć okienko w górę lub w dół :)

   Usuń
 26. Czy powiadomienie w komputerze w postaci okienka w prawym dolnym rogu mogłoby się też pojawiać jak mam na ekranie otwarty inny program, czy inną zakładkę w przeglądarce ? Często jest tak, że akurat mam coś innego otwartego i jak ktoś dzwoni to muszę szybko przełączać się na panel Baselinkera co jest trochę niekomfortowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okienko pojawia się też, gdy strona działa w tle. Jeśli minie 30 sekund i zniknęło, zawsze można je przywrócić korzystając z opcji dostępnej pod przyciskiem 'szybki dostęp' w górnym pasku panelu.

   Usuń
 27. Pomysł super. Natomiast czemu to okno jest od góry i zasłania nr tel i nazwę zapisana w książce telefonu? :(

  Czy to okienko nie moglobybyć na środku ekranu?

  OdpowiedzUsuń
 28. Fajna funkcja. Okienko mogło by być trochę zgrabniejsze bo zasłania dużą część ekranu. I jeszcze mam pytanie czy jest opcja bo chyba nie widzę, lub pojawi się w przyszłości aby można było wybrać działanie aplikacji dla wybranej karty SIM (mam telefon dual sim i dwie karty). Pozdrawiam. Grzegorz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaramy się w kolejnej aktualizacji o wsparcie dla dualsim :)

   Usuń
 29. Bardzo pomocna funkcja. Jak dla mnie przydałaby się jeszcze informacja z którego e-sklepu lub konta allegro klient dokonał zakupu.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 30. A czy ktoś wpadł na pomysł jak to zastosować przy telefonie stacjonarnym? Są aparaty telefoniczne do telefonów stacjonarnych na androidzie?

  OdpowiedzUsuń