Wypróbuj za darmo

piątek, 1 marca 2019

Poczta Polska - promocyjne przesyłki Allegro

Poczta Polska rozbudowała dzisiaj API e-nadawcy o długo wyczekiwaną funkcję nadawania przesyłek promocyjnych allegro.

Umożliwiło to dodanie do BaseLinkera obsługi tych przesyłek.  Moduł Poczty Polskiej może generować teraz dodatkowo przesyłki:
 • Allegro Poczta Polska Odbiór w Punkcie
 • Allegro Poczta Polska Odbiór w Punkcie pobranie (pobranie) 
 • Allegro Pocztex Kurier 48
 • Allegro Pocztex Kurier 48 (pobranie)
 • Allegro Przesyłka polecona

W formularzu nadawania przesyłki pocztowej pojawiły się dwie nowe opcje związane z przesyłkami allegro pocztex i allegro polecony. Umożliwiają one nadanie wymienionych powyżej paczek. Jeśli w zamówieniu występuje określony rodzaj dostawy z allegro, system automatycznie wybierze z listy promocyjną opcję dostawy i wyśle do e-nadawcy dodatkowe informacje o transakcji allegro. Poczta naliczy za taką wysyłkę promocyjną cenę, a na stronie e-nadawcy przy danej przesyłce znajdzie się oznaczenie 'allegro'.

Przypominamy, że Poczta generuje specjalne, oddzielne konta e-nadawcy, służące generowaniu przesyłek promocyjnych allegro. Do systemu należy więc oddzielnie podłączyć zwykłe konto e-nadawcy oraz konto do przesyłek allegro.

21 komentarzy:

 1. Mamy już zwykłe konto e-nadawcy na BL,JAK mamy podłączyć konto do przesyłek allegro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy uzuskać od poczty osobne dane i podłączyć konto tak samo jak konto podstawowe

   Usuń
 2. rewelacje jeszcze tylko żeby można było wybrać drugie konto do drukowani w Automatyczne akcje

  OdpowiedzUsuń
 3. A co z opcją Allegro Przesyłka polecona ??

  OdpowiedzUsuń
 4. Super. A co z Allegro przesyłka polecona za 5,90

  OdpowiedzUsuń
 5. A co z poleconymi Allegro?? Nie żartujecie że poczta odwaliła bubel i polecone trzeba tradycyjnie nadawać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam,
  a co z "Allegro Przesyłka polecona"? Czy moduł też obsługuje te przesyłki?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy w nowym koncie do przesyłek allegro pojawiają się typy przesyłek typu :allegro list polecony, allegro pocztex... itd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, na każdym koncie są teraz widoczne dodatkowo te przesyłki do wyboru

   Usuń
 8. Witam, rozwiązanie które wprowadziliście zablokowało możliwość wysłania paczki usługą tradycyjną gdy klient wybrał Allegro, ja umowy z Pocztą nie chcę a różnicę dopłacam z własnej kieszeni, a teraz niestety wysłać paczki nie mogę ponieważ otrzymuje taki komunikat: Przesyłka nadana w ramach Allegro Dostawa wymaga podpisania właściwej umowy. Allegro Dostawa dostępna tylko dla kont posiadających odpowiednią umowę Brak weryfikacji powiązania przesyłki z Allegro (5)
  Zatem coś dodaliście i chwała Wam za to ale jednocześnie coś zabraliście więc odblokujcie nam możliwość decydowania w jaki sposób nadajemy paczki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodaliśmy opcje promocyjne allegro jako osobne pozycje na liście usług pocztowych. Można dzięki temu zdecydować czy przesyłka ma być nadana jako promocyjna przesyłka allegro czy nie.

   Usuń
  2. Jeżeli na własnym koncie allegro nie udostępni się wysyłek promocyjnych we własnych cennikach wysyłek, to klient takiej przesyłki nie wybierze... jeżeli wybrał tzn że sprzedający udostępnił taka przesyłkę w swoich cennikach dostawy...

   Usuń
  3. Dlaczego potrzebujesz mieć w cenniku na allegro wysyłkę "allegro"? Jeśli różnicę i tak dopłacasz z własnej kieszeni (rozumiem że chodzi o Smart w tym przypadku), to przecież Smart również działa jeśli na allegro masz ustawione w cenniku zwykłe punkty odbioru "nie-allegrowe".

   Usuń
 9. super testuje 2 dzień wszytko ok

  OdpowiedzUsuń
 10. Rewelacja, przydałby się jeszcze przycisk we wtyczce Poczta Polska prześlij wszystkie zbiory do DER. Mając dwa konta na Allegro to już się robią cztery osobne zbiory, które trzeba każdy z osobna wysyłać. Taka mała sugestia. Po za tym wszystko pięknie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem jak to robisz ale my mamy 5 kont allegro i dwa zbiory do poczty, jeden dla zwykłej umowy, drugi dla allegro.

   Usuń