Wypróbuj za darmo

niedziela, 10 lutego 2019

Allegro - zapobieganie opłacie utrzymaniowej

Wprowadzona niedawno w Allegro "opłata utrzymaniowa" naliczana jest automatycznie dla wszystkich aukcji, które nie miały żadnej sprzedaży od ponad roku. Opłata ma na celu oczyszczenie serwisu Allegro z aukcji, które nie przyciągają kupujących. W odpowiedzi na Wasze zapytania wprowadziliśmy mechanizm pozwalający zapobiegać tej opłacie.

W dziale Allegro -> Zarządzanie aukcjami dodana została informacja o zbliżającej się opłacie utrzymaniowej. Aukcje, które nie miały żadnej sprzedaży od ponad 11 miesięcy oznaczone są specjalną, czerwoną ikoną z zegarkiem:


Możliwe jest wyszukanie aukcji z tym ostrzeżeniem, a następnie łatwe zamknięcie ich poprzez grupowe operacje. Po zamknięciu system pozwoli także na szybkie wznowienie tych aukcji z nowym numerem. Wyszukiwarka umożliwia teraz także wyszukanie aukcji wg ostatniej daty sprzedaży.Data ostatniego zakupu aukcji uwidoczniona została w dymku po najechaniu na ilość sprzedanych sztuk.
Na potrzeby wyświetlenia tej informacji, system przez kilka tygodni pobierał daty ostatnich sprzedaży dla wszystkich aukcji zgromadzonych w bazie danych. Aby informacje w zarządzaniu aukcjami pozostały aktualne, na koncie uruchomione musi być pobierane zamówień z Allegro. W innym przypadku aukcje nie będą aktualizowane o datę ostatniej sprzedaży i mechanizm nie będzie działał poprawnie.

10 komentarzy:

 1. Ok ale co w przypadku jeśli aukcja była składnikiem oferty wielowariantowej? Nowy numer aukcji wiąże się z ponownym powiązaniem produktów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim przypadku powiązanie między aukcjami trzeba ustawić ponownie z poziomu allegro

   Usuń
 2. Baaaaardzo nam się to przyda :D Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pracuje z tą funkcją od zeszłej środy, efekt zamierzony osiągnięty. Bravo, bravo, bravo!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak zrobić aby aukcja miała ten sam numer? W związku z tym, że teraz w ciągu 60 dni można ponownie wystawić aukcję bez zmiany numeru?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podczas ponawiania aukcji można wybrać czy ma być wystawiona pod tym samym numerem czy innym. Jeśli wystawiona zostanie z tym samym numerem to nie pozwoli uniknąć opłaty utrzymaniowej.

   Usuń
 5. Witam.

  Sugestia co do narzędzia - Przydało by się rozróżnić aukcje które mają pobierane opłaty co 10 dni niezależnie czy są rok niesprzedane czy nie np kategoria kolekcje. Druga uwaga - sugeruję dodanie tego parametru do narzędzia eksport aukcji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko super. Tylko przy motoryzacji opłaty są naliczane za oferty za których nie jest pobierana opłata za wystawienie czyli np. na Nowe elementy. A wyszukiwanie aukcji p: STAN (używany bądź nowy) nie jest możliwe.

  OdpowiedzUsuń