Wypróbuj za darmo

niedziela, 24 lutego 2019

Allegro - aukcje wielowariantowe

Formularz wystawiania aukcji Allegro w BaseLinkerze został rozbudowany o możliwość łączenia aukcji w oferty wielowariantowe.

Aukcje wielowariantowe w Allegro to w rzeczywistości zbiór oddzielnych aukcji, które już po wystawieniu połączone zostały w grupę. Aukcje te powinny dotyczyć bardzo podobnych produktów, różniących się np. rozmiarem lub kolorem. Połączone w ten sposób aukcje umożliwiają szybkie przechodzenie pomiędzy poszczególnymi ofertami, aby kupujący miał pogląd na wszystkie dostępne warianty.


Opcja łączenia aukcji w grupę dostępna jest podczas wystawiania aukcji. W dziale Allegro -> Wystawianie. Formularz wystawiania produktów zawiera przycisk "Warianty" lub "W"(zależnie czy produkt ma swoje warianty). Pod tym przyciskiem kryje się okienko umożliwiające wystawianie aukcji wielowariantowych. Zgrupowane w aukcje wielowariantową mogą być zarówno całkiem osobne produkty, jak i produkty wielowariantowe z magazynu. Łączone ze sobą aukcje muszą należeć do tej samej kategorii na Allegro oraz posiadać parametr, który je odróżnia (np. rozmiar).

Ze względu na wewnętrzne mechanizmy allegro, zgrupowanie aukcji w aukcję wielowariantową może odbyć się dopiero kilka minut po ich wystawieniu. Warianty nie będą więc widoczne na aukcji od razu po wystawieniu - należy odczekać nawet kilkanaście minut, aby aukcje zostały połączone.

Analogiczny mechanizm łączenia aukcji wdrożony został w integracji z Arena.pl, gdzie w taki sam sposób grupuje się oferty.

29 komentarzy:

 1. Czy jest możliwość przekazywania numeru wysyłki do allegro, aktualnie jest to jeden z wymogów aby utrzymać status allegro Smart

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to obsługiwane w BaseLinkerze od ponad roku:
   https://baselinker.blogspot.com/2017/12/uzupenianie-numerow-przesyek-w-allegro.html

   Usuń
  2. Faktycznie, dziękuję, używam, przeoczyłam to :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. czy mogę jakoś masowo połączyć aukcje do tej pory wystawione bez wielowariantu??
  aukcje w w BL mają takie samo ID jedynie z dopiskiem _2 oraz _4 w zależności czy oferuję parę czy komplet opon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej chwili możliwe jest łączenie aukcji tylko przy wystawianiu

   Usuń
  2. przewidujecie może tą zmianę? żeby móc łączyć już wystawione aukcje?

   Usuń
  3. A czy jest w planach później możliwość grupowania różnych aukcji jako wielowariant, nie tylko takich w obrębie wariantowości sklepowej?

   Usuń
  4. Opcja taka jest planowana

   Usuń
 3. jak na razie chyba ta opcja jeszcze nie działa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opcja powinna być widoczna w okienku z wariantami

   Usuń
 4. Co w przypadku, gdy dana kategoria nie obsługuje wariantów "W tej kategorii nie ma możliwości wystawiania wariantów." W magazynie produkty widnieją jako osobne pozycje, a finalnie chciałbym je połączyć w wielowariantowość (oczywiście przez baselinker), czy jest na to jakieś rozwiązanie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy można łączyć aukcje w z dwoma parametrami- chodzi o "Rozmiar" i "Kolor"
  Teraz przy wystawianiu jest widoczny tylko jeden parametr "Rozmiar"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dana kategoria obsługuje kilka parametrów wariantowych jest to możliwe

   Usuń
 6. czy będzie możliwość połączenia w warianty aukcji, które są już wystawione ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy allegro odrzuca niektóre aukcje wielowariantowe? Ja wystawiłem i aukcje są ale wariantów nie ma. Da się to gdzieś sprawdzać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Połączenie aukcji może być widocze dopiero po kilkunastu minutach

   Usuń
 8. Dziękuję, na pewno się przyda!

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy moglibyście na liście aukcji w zarządzaniu aukcjami dodać jakąś ikonkę do aukcji wystawionej jako wielowariantowa żeby to było widoczne od razu na liście aukcji, które są tak wystawione, a które nie?

  OdpowiedzUsuń
 10. Wystawiłem aukcję wielowariantową ale ani po kilkunastu minutach ani po 12 godzinach aukcja się nie pojawiła.
  Dodatkowo miałem problem, ponieważ BL zaproponował dwa parametry rozróżniające, które akurat nie rozróżniają moich ofert.
  Istnieje możliwość na Allegro rozróżnienia za pomocą kategorii Kolor/wzór. Dlaczego taka opcja nie jest dostępna przy łączeniu ofert?? Bo w tej kategorii jest to możliwe. To ważny mechanizm, ponieważ można wykupić wyróżnienie tylko jednej aukcji z wariantów i w ten sposób pośrednio promować pozostałe warianty, które nie muszą być wyróżniane. Ta opcja też powinna być dostępn w BL. Bo w moim przypadku mam dwa warianty, z których wyróżniać chcę dwa natomiast różnią się Kolrem/wzorem. Póki co nie mogę wystawić czegoś takiego z poziomu BL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten parametr bardzo różni się od pozostałych i musi zostać oddzielnie oprogramowany. Trwają testy obsługi tego parametru i wkrótce będzie on dostępny w systemie

   Usuń
 11. Czy jest - lub będzie - możliwość wyszukania stworzonych w ten sposób aukcji wielowariantowych na liście ofert wielowariantowych na Allegro?

  OdpowiedzUsuń
 12. Co się stanie, jak jakiś wariant produktu (aukcja) się skończy, i zostanie wznowiona? Tzn używam sklepu presta jako magazynu, tam stan zmieniam na dodatni, i BL wtedy sam wznawia aukcję. Czy zostanie taki produkt automatycznie dodany do istniejącej aukcji wielowariantowej, w której był poprzednio?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli aukcja wznowi się pod tym samym numerem (w ciągu 60 dni od zakończenia), powinno pozostać powiązanie z wariantami.

   Usuń
 13. dołączam się do prośby o tworzenie aukcji wielowariantowych głównie "kolor" w aukcjach już wystawionych. Byłoby SUPER :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. ja także dołączam do prośby, aby była możliwość dodania wariantów przy aukcjach już wystawionych :)

  OdpowiedzUsuń