Wypróbuj za darmo

środa, 19 grudnia 2018

Allegro - podsumowanie nowych funkcji (11-12.2018)

W ostatnich tygodniach do systemu dodanych zostało kilka nowych funkcjonalności związanych z Allegro. Pojedyncze zmiany nie były na tyle istotne, aby opisywać je w oddzielnych postach na blogu, więc postanowiliśmy zgrupować je w tym wpisie.Nowości w integracji Allegro:
 • Nowe operacje na aukcjach - cały moduł aktualizacji aukcji został utworzony zupełnie od nowa. Możliwe jest teraz dokonywanie zmian na aukcjach w tle, bez oczekiwania z otwartym oknem przeglądarki. Udostępniona została także opcja zlecenia modyfikacji aukcji na określoną datę. Nowy formularz zmian aukcji pozwala też ustawiać dodatkowe pole (jak np. parametry kategorii). Możliwe stało się także zlecanie wielu zmian jednocześnie w jednej operacji (np. jednoczesna zmiana opisu i cennika), co pozwala zaoszczędzić czas przy wykonywaniu operacji na dużej ilości aukcji.
 • Wznawianie aukcji pod tym samym numerem - Allegro wprowadziło niedawno możliwość wznawiania aukcji pod tym samym numerem, bez utraty popularności. Funkcja ta dodana została także do BaseLinkera (stopniowo przez wiele tygodni uruchamiana była dla kolejnych grup użytkowników w ramach testów). Wszystkie aukcje zakończone w ciągu ostatnich 60 dni mogą obecnie wznawiane być pod tym samym numerem z zachowaniem ich popularności.
 • Kopiowanie aukcji na inne konto - pojawiła się opcja kopiowania wystawionej aukcji na inne konto Allegro. Umożliwia to łatwe przeniesienie aukcji z jednego konta na drugie. Podczas kopiowania aukcji można od razu wprowadzić na nich odpowiednie zmiany, np. wybrać inny cennik dostawy czy szablon aukcji.
 • Eksport spisu aukcji do pliku CSV - nowa zakładka w dziale Allegro -> Zarządzanie aukcjami, która pozwala pobrać plik CSV z zestawieniem wszystkich aukcji. Plik zawierać może wybrane kolumny takie jak np. numer aukcji, id produktu, SKU, EAN, cena i inne. Możliwe jest także wygenerowanie uniwersalnego linku, który pozwala pobierać spis aukcji bez logowania do panelu. Jest to szczególnie przydatne przy tworzeniu własnych zewnętrznych systemów, które wykorzystują informacje o aukcjach. Funkcja udostępniona została też dla wszystkich innych marketplace, nie tylko Allegro.
 • Pobieranie numeru nadania przesyłek pocztowych z Allegro - promocyjne przesyłki Allegro Poczta Polska nie są w tym momencie obsługiwane przez API e-nadawcy. Tego typu paczki generowane muszą być bezpośrednio przez stronę e-nadawcy. Aby numery takich przesyłek widoczne były w zamówieniach w BaseLinkerze, system pobiera utworzone paczki bezpośrednio z Allegro, gdy już wygenerowane zostały w e-nadawcy. Poczta Polska zapowiada dodanie wkrótce obsługi tych przesyłek do swojego API (możliwe będzie wtedy tworzenie tych paczek z poziomu BaseLinkera).
 • Aktualizowanie informacji o statusie i cenie aukcji podczas ponownego importu - ponowy import aukcji zaktualizuje teraz informacje o tym, czy aukcja trwa i jaka jest jej cena. Jest to przydatne, gdy aukcja wznowiona została bezpośrednio przez Allegro, a w BaseLinkerze dalej widnieje w zakończonych. Ponowny import zmienia wtedy odpowiednio status aukcji.
 • Logi automatów wznawiających aukcje - nowa zakładka w dziale Allegro -> Ustawienia. Pozwala ona podejrzeć przebieg procesów wznawiających aukcje i oznaczających aukcje jako zakończone (więcej informacji w samej zakładce).
 • Zakładka "powiązanie" w szczegółach aukcji - w szczegółach aukcji w dziale Allegro -> Zarządzanie aukcjami udostępniona została nowa zakładka opisująca szczegółowo powiązanie aukcji z produktem z magazynu i umożliwiająca odświeżenie informacji o produkcie (więcej informacji w samej zakładce).
 • Zakładka "log" w szczegółach aukcji - kolejna zakładka w szczegółach aukcji opisuje wszystkie zmiany dokonywane przez system na danej aukcji. Grupuje informacje dotyczące synchronizacji stanów i cen, opisuje wykonane ręcznie operacje, a także automatyczne wznowienia i zamknięcia aukcji.

Mamy nadzieję, że nowe funkcjonalności dotyczące Allegro będą przydatne i ułatwią codzienną pracę. W drodze jest już kolejna paczka nowości związanych z tą integracją :)Korzystając z okazji, życzymy Wam Wesołych Świąt, dużo zdrowia oraz nowych rekordów sprzedaży w 2019 roku :)

Dziękujemy, że jesteście z nami
Zespół BaseLinker.com

31 komentarzy:

 1. Jak zwykle świetna robota! Dla mnie handel w internecie dzieli się na erę przed i po poznaniu baselinker'a :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo! Jak zawsze profesjonalnie i użytecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. czekam na magazyn i fakturowanie :( to jedyna moja bolączka obecnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czego brakuje Ci w magazynie i fakturowaniu ?

   Usuń
  2. W magazynie BL przydałaby sie możliwość określenia w której kategorii ma być wystawiony przedmiot, wtedy BL mógłby zassać obowiązkowe parametry z Allegro, które można by uzupełnić na poziomie magazynu. Wtedy można by wystawić na Allegro hurtowo produkty z magazynu BL.

   Usuń
 4. Dobra robota. Widać jak żywym organizmem jest BL. Bardzo mnie to ciesz. Mam jednak uwagi do "Kopiowanie aukcji na inne konto". Brakuje mi możliwości zmiany ceny i nazwy. Nie chcę mieć takich samych tytułów aukcji ani cen. Dacie radę uzupełnić te pola?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kopiowanie aukcji to operacja masowa, dokonywana na wielu aukcjach jednocześnie. Nie ma więc możliwości podania tam np. nowej nazwy, bo ustawiłaby się na wszystkich kopiowanych aukcjach. Dla ceny natomiast rozważymy podawanie mnożnika.

   Zmian w cenie czy nazwie można za to dokonać osobną operacją zaraz po skopiowaniu aukcji :)

   Usuń
 5. Doskonale - eksport aukcji z ean i numerem aukcji bardzo przydatne i długo oczekiwane :) PS. Mały bug - zamiast sku wyświetla się nazwa aukcji, a nie sku. Myślę jednak, że to przeoczenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było dostępne wcześniej. Teraz po prostu jest po kliknięciu :)

   Usuń
 6. Czy jest szansa na powiązanie wielu produktów z jedną aukcją? Chodzi o automatyzację obsługi gratisów związanych z aukcją.

  OdpowiedzUsuń
 7. Podczas wznawiania aukcji z tym samym numerem fajna opcja była, zmiany przed jej wystawieniem. Tj. deaktywacja/aktywacja wyróżnienie, zmiana opisu czy też ceny ^^.

  A w samym wystawieniu aukcji przez BL fajnie by była też opcja wyróżnienia jednego z aukcji, a nie wszystkich na raz :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Czy jest szansa na rozwiązanie problemów z opłatami utrzymaniowymi Allegro tak aby wystawić np hurtowo wszystkie aukcje jako nowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dołączam się do pytania.

   Usuń
  2. Tego samego oczekuję

   Usuń
  3. Podpinam się - filtr w wyszukiwaniu umożliwiający wyszukanie wszystkich aukcji do których wkrótce zostanie naliczona opłata utrzymaniowa bardzo by się przydał, dzięki niemu w paru kliknięciach można wszystkie te aukcji znaleźć i hurtowo wystawić je ponownie.

   Usuń
  4. Będziemy działać w tym temacie

   Usuń
 9. Mam 2 pytania odnośnie Eksportu spisu aukcji do pliku CSV, jaki jest limit pobrań na dobę i czy moża wykupić aktualizację np. co godzinę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Limit to 10 pobrań dziennie. Dane są zawsze aktualne.

   Usuń
 10. Proszę powiedzieć w który miejscu jest ta opcja wznawiania aukcji bo nie mogę tego znaleźć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy kliknąć "ponów" w dziale zarządzania aukcjami :)

   Usuń
  2. Dzięki, ślepy jestem :)

   Usuń
  3. Ja dalej nie potrafię tego znaleźć.

   Usuń
 11. Dziękujemy. Zawodowo pracuję w firmie robiącej software i szybkość rozwoju Baselinkera jest dla mnie niesamowita - trzymajcie tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam pytanie o automatyczne ponowne wystawianie przedmiotów, które są znów dostępne w magazynie. W tej chwili są wystawiane jako nowe aukcje. Czy jest możliwość, żeby się po prostu wznawiały?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to właśnie teraz działa :)

   Usuń
  2. To super. A co z aukcjami, których nie da się wznowić? Są wystawiane jako nowe?

   Usuń
 13. Bardzo pomocne mogły by okazać się rozbudowane moduły do obsługi reklamacji i zwrotów. Super rozwiązaniem byłoby również dodanie modułu zarządzania zadaniami z możliwością skojarzenia ich z transakcjami i klientami. W tym momencie trzeba się posiłkować innymi programami aby zarządzać i rozdzielać między pracowników zadania do wykonania a fajnie gdyby można to robić w BL. Poza tym super, że program szybko i sprawnie się rozwija. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń