Wypróbuj za darmo

środa, 24 października 2018

Asystent pakowania - kontrolowanie procesu pakowania

Miło nam poinformować, iż w ramach ciągłego ulepszania i rozwijania BaseLinkera, dodaliśmy nową funkcjonalność – Asystent pakowania. Dostępny jest on dla każdego użytkownika systemu  - bez dodatkowych opłat i w każdym wariancie abonamentu. 
Kluczowe funkcje asystenta pakowania:

 • Nowy widok pakowania, który prezentuje informacje przydatne dla osoby pakującej. Szczegóły zamówienia są duże i wyraźne, aby pakujący wiedział dokładnie, co ma spakować.
 • Kontrola pakowanych produktów. Pełny potencjał modułu wykorzystać można, jeśli wysyłane produkty posiadają kody EAN. Osoba pakująca zamówienie kolejno skanuje wszystkie towary, a asystent sprawdza, czy do paczki trafiły właściwe produkty w odpowiednich ilościach. Pozwala to zminimalizować ryzyko pomyłki przy pakowaniu. Skutkuje to zmniejszeniem ilości zwrotów oraz paczek dosyłanych do klienta po błędzie.
 • Nowy rodzaj automatycznych akcji, związanych z pakowaniem. Automatyczna akcja wywołana może zostać zaraz po spakowaniu zamówienia. Gdy osoba pakująca zeskanuje ostatni towar, system automatycznie może np. wydrukować fakturę i etykietę, wysłać mail do klienta i zmienić status zamówienia. Możesz uniknąć wcześniejszego drukowania wielu etykiet i faktur, ograniczyć ryzyko pomieszania ich podczas pakowania. Na stole zawsze będzie tylko odpowiedni dokument - wydrukowana właśnie faktura i etykieta.
 • Wykonywanie zdjęcia przygotowywanej przesyłki. Po kilku sekundach od spakowania ostatniego towaru asystent wykonać może zdjęcie przygotowanych towarów. Zapisywane jest one w historii zamówienia i posłużyć może m.in. do sprawdzenia zawartości paczki w przypadku reklamacji klienta.
 • Asystent zbierania, który działa analogicznie do asystenta pakowania. Ułatwia on w podobny sposób pracę osobie zbierającej produkty z półek (jeśli w Twojej firmie inne osoby zbierają i pakują zamówienia). Moduł dostosowany jest do pracy na urządzeniach mobilnych, dzięki czemu zastąpić może standardowy kolektor danych.
 • Dokładne logi pakowania dostępne po spakowaniu z poziomu karty zamówienia. Możesz sprawdzić kto, kiedy i przez jaki czas pakował zamówienie.

Więcej informacji:

Szczegółowy opis funkcjonalności znajdziesz w naszej bazie wiedzy:
Kliknij - pomoc.baselinker.com: asystent pakowania

Czemu służą zdjęcia przy pakowaniu?

Zachęcamy do włączenia funkcji wykonującej automatycznie zdjęcie po spakowaniu zamówienia. Wystarczy do tego dowolna kamerka internetowa lub inna kamera USB podłączona do komputera. Kamerkę zamontować można nad stanowiskiem pakowacza tak, aby skierowana w dół obejmowała cały stół. Zależnie od Twojego trybu pracy może ona robić zdjęcia wyłożonych na stół, zweryfikowanych wcześniej towarów, lub wykonać zdjęcie otwartej przesyłki, przed zaklejeniem kartonu.

Zdjęcia wykorzystane mogą być później na kilka sposobów:
 • Stanowią dowód wysłania wszystkich towarów w przypadku sporu z klientem
 • Stanowią dowód braku uszkodzeń w przypadku sporu z kurierem (gdy paczka przyjdzie wyraźnie uszkodzona)
 • Pozwalają na weryfikację pracownika w przypadku wykrycia pomyłki w paczce
 • A przede wszystkim... pomagają pozytywnie zaskoczyć klienta :).  Po wykonaniu, zdjęcie przygotowanych towarów może zostać automatycznie wysłane na e-mail klienta lub wyświetlone na stronie zamówienia. Czy kiedykolwiek robiąc zakupy w internecie, otrzymałeś od sprzedawcy zdjęcie przygotowywanej paczki? Obecnie nie jest to standardem. Kupujący na pewno zapamięta zakupy u Ciebie, jeśli niedługo po zakupie otrzyma zdjęcie swojej paczki. Poczuje jakby prawie była już u niego :). Pamiętaj tylko o odpowiednim "udekorowaniu" stołu do pakowania. Naklej na niego swoje logo, serduszko czy inną ikonkę. Ustaw prosty kadr z góry na stół, użyj kamerki o przyzwoitej jakości, a kupujący otrzyma estetyczne i ciekawe zdjęcie. Możliwe, że zaskoczony tym faktem, poinformuje znajomych o wyjątkowości Twojego sklepu.

Zbieranie produktów z półek?

Asystent pakowania zawiera w sobie także funkcje przeznaczone do zbierania produktów. Jest to szczególnie przydatne, jeśli w Twojej firmie oddzielne osoby zbierają produkty i pakują paczki.

Osoba zbierająca może skorzystać z asystenta zbierania, uruchamiając go na telefonie lub tablecie.
Urządzenia mobilne warto wyposażyć dodatkowo w skanery kodów na bluetooth. Kompaktowy skaner przymocowany może być na stałe do obudowy telefonu, tworząc z niego odpowiednik kolektora danych. Tablet natomiast może zostać przymocowany do wózka osoby zbierającej i połączony z przenośnym skanerem bluetooth (np. noszonym na palcu). Moduł testowany był na urządzeniach z różnych półek cenowych. Nie musisz już inwestować w drogie kolektory danych, aby korzystać z takich funkcjonalności.

Jeśli jednak w Twojej firmie ta sama osoba zbiera towary z półek i później je pakuje, polecamy wykorzystanie asystenta tylko przy pakowaniu, pozostawiając proces zbierania niezmieniony.

Zalecane metody zbierania produktów:
 • Zbieranie z użyciem asystenta zbierania (jeśli pracownik zbiera towary dla innej osoby pakującej)
 • Zbieranie na podstawie wydruku listy zamówień z kodami kreskowymi. 
 • Zbieranie na podstawie wydruku spisu produktów - umożliwia zbieranie towarów dla wielu zamówień jednocześnie, tzw. batch picking. Zalecane, jeśli w wielu zamówieniach często powtarzają się te same towary.
Nowy asystent pakowania w BaseLinkerze zawiera tylko podstawową funkcję związaną ze zbieraniem paczek - zbieranie pojedynczych zamówień. Zakładamy, że w przyszłości moduł rozbudowany zostanie o bardziej zaawansowane techniki zbierania produktów, jak "batch picking" czy "zone picking". Przygotowanie tych funkcji wymaga stworzenia dodatkowych interfejsów i jest bardzo pracochłonne, wydłużyłoby powstawanie asystenta pakowania o kolejne miesiące. Funkcje te planowane są do dodania w przyszłości, jeśli aktualny asystent pakowania cieszyć się będzie wśród Was popularnością. Osobom, które korzystać chcą obecnie z metod grupowego zbierania produktów zalecamy tworzenie wydruku spisu produktów (który grupuje produkty).

Sprawdź nowy moduł

Moduł pakowania uruchomić możesz poprzez nowy przycisk nad listą zamówień w dziale Manager zamówień.

Nad asystentem pakowania  pracowaliśmy w pocie czoła przez ostatnie miesiące :) Zaplanowany został już w zeszłym roku, jednak poczekać musiał na powstanie nowego systemu automatycznych akcji. Tylko w połączeniu z rozbudowanymi automatycznymi akcjami moduł pakowania ujawnić może swój pełny potencjał.

Tworzeniu asystenta pakowania towarzyszyły nasze wizyty w kilku Wrocławskich magazynach, gdzie nasi projektanci przyglądali się pracy pakowaczy i prowadzili wywiady. Na tej podstawie przygotowana została podstawa nowego modułu. Gdy zaprogramowana została wstępna wersja asystenta, udostępniony on został 80 użytkownikom, którzy zgłosili się do testów. Na tej podstawie do modułu dodane zostało kilkadziesiąt nowych funkcjonalności i był on dalej przebudowywany.
W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim użytkownikom, którzy wzięli udział w testach i zgłosili nam swoje uwagi. Szczególne podziękowania dla firm, które pozwoliły nam wizytować swoje magazyny :)

Mamy nadzieję, że asystent pakowania okaże się dla Was pomocny. Zakładamy jego dalszy rozwój, zachęcamy więc do przesyłania swoich uwag. Wszystkie sugestie są katalogowane i rozpatrywane przez naszych projektantów.

Serdecznie zapraszamy do testów nowej funkcjonalności i zrobienia kolejnego kroku w stronę automatyzacji swojej pracy :)

47 komentarzy:

 1. Muszę przyznać, że nie ma lepszego oprogramowania na rynku!! Jesteście najlepsi. Przy rozwoju modułu pakowania/zbierania, koniecznie weźcie pod uwagę dodatkowe miejsce na lokalizację magazynową przedmiotu. Moja ocena to 6+ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Planujemy pole na lokalizację magazynową, obok pola na EAN i SKU :)

   Usuń
  2. No to jak to wdrożycie to będziecie bez konkurencyjni!! Mam nadzieję, że uda się to w niedługim czasie bo asortyment rośnie a z tym niestety strata czasu na szukanie po magazynie :(

   Usuń
  3. Lokalizacja magazynowa to jest brakujący element całej układanki :) Jeśli to będzie, to BL stanie się dla mnie oprogramowaniem kompletnym :)

   Usuń
  4. Podobnie jak inni brakuje mi pola lokalizacja

   Usuń
 2. No liczymy na dalszy rozwój. Dodanie komentarza pakujacego, możliwość substytucji/podmiany produktu na inny i zapisanie teog w logu pakowania, że został zmieniony na odpowiednik. plus wyraźne Zamknięcie pakowania danej paczki - bo teraz nie do końca jest to wyrażone - powinna być zamykana i otwarcie spakowanej tylko na wyraźne potwierdzenie tego faktu. plus wprowadzenie liniowości procesu pakowania - zeby nie można było przeskakiwać na 1 ekranie międz paczkami bo zbyt łatwo można popełnić pomyłkę. plus pole wpisania ilości do zeskanowania, samo + - przy dodaniu 1000 sztuk spinaczy może być długoklikalną zabawą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, a co z paragonami? Drukują się automatycznie jak faktura?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spakowanie zamówienia może wywołać dowolne automatyczne akcje, w tym też wydrukować paragon.

   Usuń
 4. Na terminalu mobilnym Zebra nie działa skanowanie paczek a w filmiku jest to zasugerowane. Proszę o odpowiedź jakie urządzenia mobilne z przenośnymi skanerami kodów macie Państwo na myśli ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o wszystkie normalne telefony i tablety z androidem lub ios, do których podłączony jest skaner bluetooth :) Testowaliśmy na szerokiej gamie urządzeń.

   Usuń
  2. Niesamowite jak bardzo uzależniliście nas od korzystania z Baselinkera. Nie wyobrażam sobię prowadzenia firmy bez was :D

   Usuń
  3. A czy przewidziana jest możliwość korzystania z tych funkcji na terminalach z systemem android?

   Usuń
 5. Witam - w przypadku transakcji z allegro nie widzę numeru aukcji gdzie można by kliknąć i przejść na aukcje allegro , będzie taka możliwość ? w ustawieniach nie widzę możliwości tego włączenia ? chyba że sie mylę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za sugestię, rozważymy to. Zakładamy, że moduł pakowania będzie używany głównie z samym skanerem kodów, bez użycia nawet myszki i przechodzenie na inne podstrony w tym momencie nie będzie używane.

   Usuń
 6. Przy opcji : Zbieranie produktów z półek, przydała by się odrazu opcja drukowania faktur i paragonów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można to osiągnąć przez skróty klawiszowe lub automatyczne akcje.

   Usuń
 7. Super!
  A kiedy pojawi się moduł stanów magazynowych :) ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pytanie bardziej do użytkowników czy korzystacie z osobnego programu magazynowego? Jeśli tak to może ktoś coś polecić, my dopiero zaczynamy przygodę jednak produktów jest dużo w różnych wariantach i nie bardzo wiemy jak się za to zabrać. Sprzedajemy na allegro dlatego tak ważna jest ilość magazynowa aby nie było problemów z brakami produktów. W którym momencie produkt jest odejmowany z magazynu? W momencie sprzedaży czy spakowania? Jeśli ktoś byłby tak miły aby trochę podzielić się doświadczeniem to byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Natalia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukam odpowiedzi na to samo pytanie. Czy ktoś coś może polecić, poradzić, wskazać z czego korzystacie u siebie w firmach?
   wojciechworks at gmail com jesli nie tu to moze na maila ktos sie udzieli?

   Usuń
 9. przydałoby się sortowanie zamówień od najstarszych do najnowszych oraz bardziej wyraźnie oznaczenie że dana przesyłka została już zapakowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie sortowanie jest możliwe, a oznaczenie spakowania jest widoczne nawet na liście zamówień :)

   Usuń
 10. Testuje sobie Waszą nowość i mam kilka pytań:
  1. czy można zrobić więcej niż jedno zdjęcie? Z tego co widzę system nadpisuje poprzednie zdjęcie, a przydałoby się jedno zdjęcie z towarem wewnątrz oraz jedno zdjęcie paczki z zewnątrz więc system musiałby przechowywać każde zdjęcie
  2. w jakiej rozdzielczości i jakości są przechowywane zdjęcia na BL? Użytkownik może to powiększyć? (na stronie zamówienia jest bardzo małe)
  W tej chwili mamy kamerę nad stanowiskiem pakowania która przechowuje około 60 dni materiału. Jak jakaś paczka zaginie lub coś nie tak jest z towarem to można wyeksportować pojedyncze klatki dla przewoźnika, klienta czy ubezpieczyciela. W BL podoba mi się fakt że można automatycznie dołączyć zdjęcie do zamówienia dla klienta, ale jedno zdjęcie (jeszcze w niskiej jakości) zwykle nie wystarczy w przypadku zaginięcia paczki lub kwestii spornych. Funkcja jest fajna, ale w chwili obecnej nie widzę praktycznego zastosowania w naszym przypadku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Możliwe jest wykonanie jednego zdjęcia. Dziękujemy za sugestię.

   2. Rozdzielczość zdjęcia zależy tylko od rozdzielczości kamery internetowej, proponujemy zmienić ją na inną, o wyższej rozdzielczości.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź. Funkcjonalność testowałem na Huawei P20 z Android 8.0 i przeglądarką Firefox. Zdjęcia robi w wysokiej rozdzielczości, na podglądzie są bardzo wyraźne, ale po zapisaniu BL na stronie zamówienia (dla klienta) są małe i nie da się ich powiększyć (chyba że da się a ja nie wiem jak :)

   Usuń
  3. Prosimy o zgłoszenie w panelu, postaramy się razem z Panem jakoś to odtworzyć i zbadać :)

   Usuń
 11. Dzień dobry,
  Czy asystenta pakowania można uruchomić w ten sposób, że pakowacz miałby dostęp tylko do ekranu zamówienia, a nie do całego panelu administracyjnego? Zależy nam żeby przekazywać zamówienia bez konieczności dawania pełnego dostępu do panelu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie, jednak planowane jest dodanie specjalnych uprawnień z tym związanych.

   Usuń
 12. Po zakończeniu pakowania ustawiłem sobie automatyczną akcję drukowania etykiet. Niestety, o ile waga produktów jest pobierana z zamówienia to już wymiary paczki nie. A mam produkty o różnych gabarytach, więc paczki są różnych wymiarów i to znacznie się różniących. A wysyłając paczki DPD lub Inpostem wymiary paczek są obowiązkowe i bez tych parametrów nie można utworzyć przesyłek. Powinna być możliwość w module pakowania wpisania wymiarów paczki

  OdpowiedzUsuń
 13. Asystent pakowania i sprawdzanie naszykowanych produktów to bez wątpienia super udogodnienie. Niestety wiele naszych aukcji to zestaw kilku produktów i w tym przypadku ta funkcjonalność nie sprawdza się, ponieważ zestaw ma przypisany wewnętrzny kod EAN aby można wystawiać automatycznie dowód sprzedaży na wybrany zestaw w Subiekcie.... chyba, że macie na to jakiś pomysł? Pozdarwiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może sprawa rozwiąże się w przyszłości, jeśli w BaseLinkerze pojawi się wbudowana obsługa zestawów :)

   Usuń
 14. Dzień dobry,
  czy jest możliwość, aby w panelu pakowania były widoczne ceny produktów ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za sugestię, rozważymy to. Wydawało nam się to informacją niepotrzebną dla osoby pakującej.

   Usuń
 15. 1 ) Dzień dobry, bywa że producent jest w trakcie zmiany etykiety lub składu produktu i związku z tym kod EAN jest inny. Czy w przyszłości będzie możliwość nadanie więcej niż jeden kod EAN dla jednego produktu?
  2 ) Jak zmienić kod EAN? Zmiana kodu EAN w sklepie internetowym nie pomaga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Po zmianie kodu EAN przez producenta wystarczy zmienić go w magazynie
   2. Zmiana kodu w sklepie będzie widoczna dopiero w kolejnych zamówieniach pobranych ze sklepu

   Usuń
  2. mam problem z wykonaniem zdjęć podczas pakowania, asystent domyślnie ustawia kamerę z przodu, jest to nie do użycia, a nie ma możliwości przestawienia na kamerę z tyłu

   Usuń
  3. Domyślną kamerę zmienić można w dziale Manager zamówień -> Ustawienia ->Ustawienia stacji roboczej

   Usuń
 16. czy jest możliwość zmiany proporcji zdjęcia, domyślnie ustawia mi 1.78 i zdjęcie jest rozciągnięte, w ustawieniach pojawia się tylko informacja nie ma możliwości zmiany (kamera w telefonie)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proporcje zależne są od kamery. Prosimy o wiadomość do naszego supportu, może uda się coś zmienić :)

   Usuń
 17. Super zmiany, moduł pakowania jest bardzo przydatny i praca na nim jest przyjemna.
  Jeszcze mduł magazynu z możliwościami łączenia towarów w sety i nic więcej nie będzie mi potrzebne.
  No i jeszcze płatność kartą lub paypalem by się przydała za korzystanie z bs :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Witam, czy wprowadzicie możliwość dodawania do magazynu BL kilku kodów EAN dla jednego produktu? Często produkt mamy z różnych dystrybucji (Turjca, UE, USA) i kody ean dla tych produktów są inne. Przez co skanując towar wyrzuca, że nie znalazł kodu ean :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co nie będzie to możliwe. Wprowadzenie takiej funkcji wymagałoby daleko idących zmian w całym BaseLinkerze.

   Usuń
 19. Super sprawa. Proces pakowania u nas nie wyglądał najlepiej bo zajmował zbyt dużo czasu. W takiej firmie jak nasza, każda minuta się liczy. Szukaliśmy rozwiązań i trafiliśmy na asystenta pakowania. Po wdrożeniu wszystkiego w zakres naszych działań, pozwoliło to na optymalizację czasu pracy i zwiększyło jakość pakowanych przesyłek. Polecamy serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy moduł zbierania towarów działa na terminalach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od strony naszego systemu do skanowania produktów potrzebna jest obsługa przeglądarki internetowej. Prosimy zatem zwrócić uwagę, czy terminal daje taką możliwość. Co do wymagań sprzętowych to istotne jest, aby w momencie zeskanowania kodu spełnione były następujące warunki:
   - otwarta była na urządzeniu mobilnym przeglądarka z BaseLinkerem
   - skaner przekazał wartość zeskanowanego kodu do przeglądarki
   - odstęp pomiędzy zasymulowaniem wpisania poszczególnych znaków przez skaner był mniejszy niż 30 milisekund
   - skanowany kod musi mieć minimum 6 znaków
   To są warunki, jakie z perspektywy BaseLinkera są niezbędna do obsłużenia zeskanowania kodu.
   Gdyby potrzebne były dodatkowe informacje, zachęcamy do kontaktu z naszym Supportem :)

   Usuń