Wypróbuj za darmo

poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Skaner kodów i skróty klawiszowe

Do managera zamówień BaseLinker dodane zostały dwie nowe funkcjonalności. Ich celem jest dalsze uproszczenie obsługi zamówień i dodatkowa automatyzacja:

1. Obsługa skanera kodów kreskowych.

BaseLinker obsługuje teraz skanery kodów kreskowych. Zeskanowanie numeru zamówienia (z karty zamówienia) lub numeru nadania (z etykiety) jest automatycznie rozpoznawane. System współpracuje z każdym skanerem kodów podłączanym do komputera czy tabletu. Ustawienia skanera można znaleźć w dziale 'Manager zamówień -> Ustawienia -> Zakładka Skaner kodów'.Po zeskanowaniu numeru zamówienia lub etykiety, zależnie od ustawień system może:
 • otworzyć kartę zeskanowanego zamówienia - przydatne jeśli chcesz przeglądać pełne szczegóły przetwarzanych zamówień
 • zaznaczyć zamówienie na liście zamówień - każdy kod kreskowy zaznaczać będzie zamówienie na otwartej liście zamówień. W ten sposób można np. zeskanować wszystkie przygotowane paczki i sprawdzić, czy zaznaczyło się wszystkie zamówienia z danego statusu (czy żadne nie zostało pominięte). Funkcja przydatna przy wersyfikacji listy zamówień.
 • wyszukać i zaznaczyć zamówienie na liście - wszystkie skanowane zamówienia będą pojawiać się na jednej liście zamówień. Można w ten sposób szybko podejrzeć ile zamówień zostało zeskanowaych i wykonać dla nich ręcznie jakąś akcję (np. zmienić ich status).
 • wykonać automatyczną akcję - system dodatkowo może wykonać wybraną automatyczną akcję od razu po zeskanowaniu numeru zamówienia lub numeru nadawczego. Dzięki temu możliwa jest np. szybka zmiana statusu zamówienia przez skanowanie etykiety. 
 •  

2. Skróty klawiszowe 

Drugą nowością jest obsługa skrótów klawiszowych. Te do tej pory definiować można było tylko dla własnych automatycznych akcji. Teraz skróty dotyczą także wbudowanych funkcji systemu. Z czasem skróty dodawane będą do innych elementów panelu, w tej chwili możliwe jest ustawienie skrótów dla 4 najpopularniejszych przycisków managera zamówień (widoczne na screenie poniżej). Oprócz skrótów klawiszowych dostępne są też skróty poprzez kody kreskowe. Umożliwia to pracę z panelem przy użyciu samego skanera kodów kreskowych, bez użycia klawiatury i myszki.

Konfiguracja skrótów klawiszowych dostępna jest w dziale  'Manager zamówień -> Ustawienia -> Skróty klawiszowe'.
PS. Moduł pakowania - poszukujemy testerów

Od kilku miesięcy pracujemy nad modułem wspomagającym zbieranie towarów i pakowanie przesyłek. Funkcja jest już w fazie beta, rozpoczynamy testy z użytkownikami.

Jeśli posiadasz skaner kodów i miałeś styczność z tego typu funkcjonalnością w innym oprogramowaniu, zapraszamy do testów :) Chęć udziału w beta testach prosimy zgłaszać poprzez formularz kontaktowy.

PS2. Rekrutujemy

BaseLinker rozwija się bardzo dynamicznie, nie chcemy zwalniać tempa. Poszukujemy kolejnych specjalistów do naszego zespołu, aby wspólnie pracować nad BaseLinkerem.
Szczególnym atutem podczas rekrutacji jest aktualna znajomość systemu, stąd informacja właśnie tutaj :)
Obecnie poszukiwane stanowiska to: Support, Product Manager, Sotware Tester, Frontend Developer, PHP Developer. Więcej informacji: https://baselinker.com/kariera/

12 komentarzy:

 1. W nawiązaniu do rekrutacji, nie planujecie otworzyć filii w Bydgoszczy :) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwa jest praca zdalna, zapraszamy do rekrutacji :)

   Usuń
 2. Super funkcjonalności ! :)
  Czy jest możliwość zmiany sposobu działania skanera za pomocą zeskanowania kodu?
  Przykładowo, przez cały dzień, pracownik pracuje w ustawieniu "otwórz kartę zeskanowanego zamówienia". Po czym na koniec dnia po zeskanowaniu zdefioniowanego kodu. Baselinker działałby w trybie " zaznacz zamówienie na liście" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wkrótce możliwe będzie szybkie zmienianie tych ustawień dla zalogowanego użytkownika.

   Usuń
 3. Witam,

  kiedy będzie dostępny moduł ''pakowanie'' ? Nie możemy się już doczekać tej funkcjonalności :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam na moduł pakowania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie znam się na Java/PHP, natomiast chętnie bym pomógł w tworzeniu tej aplikacji jako osoba która na co dzień korzysta z "modułów pakowania" w e-commerce :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dopiero zaczynamy przygode z baselinkerem. chętnie potestujemy moduł pakowania. Co do uzywania skanerów przez przeglądarke, mamy spore doświadczenie. Kilka modułów uruchomilismy na włąsny uzytek, głównie na platformie odoo. pluginy do chrome, również zdalne skanery, czyli praca tanim skanerem w magazynie a wszystko pokazuje się na smartphonie w przeglądarce, i kilka innych bajerów których juz nie pamietam., prosze o kontakt w przypadku zainteresowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo prosimy zgłosić się do testów kontaktując się z naszym supportem :)

   Usuń
 7. kiedy realnie można spodziewać się modułu pakowania ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może Pan zgłosić się do testów i zacząć go używać już teraz :)

   Usuń
  2. ja też jestem chętny do testów :-)

   Usuń