Wypróbuj za darmo

poniedziałek, 14 maja 2018

Zestawienie integratorów ERP


Integracje BaseLinkera z programami ERP dostarczane są przez zewnętrzne firmy. BaseLinker sam nie oferuje własnych integratorów tego typu, ponieważ muszą one być tworzone w innych technologiach (zazwyczaj jako małe programy instalowane na lokalnym komputerze). Na rynku istnieje jednak wiele rozwiązań umożliwiających zintegrowanie BaseLinkera z różnymi programami ERP.

Przygotowaliśmy  zestawienie, które zawiera wszystkie znane nam integratory ERP dla BaseLinkera. Pełna lista dostępna jest w dziale Moduły i wtyczki -> ERP. Znajdują się tam linki do integratorów m.in. z Comarch Optima, Subiekt GT, Subiekt NEXO, WF-Mag i innymi. Niektóre programy ERP posiadają kilka integratorów do wyboru. Często różnią się one funkcjonalnościami oraz ceną.  

Zobacz zestawienie integratorów ERP  (wymaga logowania do panelu)

Integratory te mają zazwyczaj postać małej aplikacji desktopowej, instalowanej na lokalnym komputerze. Aplikacja taka łączy się z API BaseLinkera oraz z lokalną bazą ERP w celu wymiany danych. Najczęściej synchronizacja polega na przekazywaniu zamówień i/lub synchronizacji stanów magazynowych. Koszt integratora oraz sposób rozliczeń zależny jest od dostawcy oprogramowania.


Jeśli nie potrzebujesz rozbudowanej i automatycznej integracji z ERP, a interesuje Cię tylko ręczne eksportowanie faktur do wybranego programu księgowego, sprawdź opcje eksportu dostępne w dziale Manager zamówień -> Faktury -> Rejestr sprzedaży. Znajduje się tam prosta funkcja eksportu faktur do pliku, który następnie można wczytać np. w Optimie czy Symfonii.

6 komentarzy:

 1. super,
  jeszcze tylko enova365 i jesteście mistrzami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jakaś szansa na enove w najbliższym czasie?

   Usuń
 2. jeszcze proponuje integrację magazynem lomag

  OdpowiedzUsuń
 3. hahaha Webautoservice, masz racje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy nadzieję, że integracja z enovą i innymi ERP też wkrótce się pojawią. Tak jak wspomnieliśmy we wpisie, takie integratory są przygotowywane i sprzedawane przez zewnętrzne firmy, czekamy więc aż ktoś taki integrator utworzy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, dzięki za ten wpis :) Jak dla mnie, koniecznie powinniście opisać Microsoft Dynamics, najlepiej w wersji 365 (więcej informacji znajdziecie na tej stronie www). Planuję wdrożyć go w swojej firmie i brakuje mi takich tekstów jak powyżej :)

  OdpowiedzUsuń