Wypróbuj za darmo

poniedziałek, 11 grudnia 2017

Zmiany w szablonach e-mail/SMS + integracja z SerwerSMS

Do systemu dodana została nowa wtyczka umożliwiająca wysyłanie wiadomości SMS - SerwerSMS.pl

Do tej pory w BaseLinkerze dostępna była obsługa SMS wyłącznie za pośrednictwem SMSAPI.pl . Dzięki nowej wtyczce użytkownicy będą mogli samodzielnie wybierać dostawcę usług SMS. Nowy moduł dostępny jest w dziale "Moduły i wtyczki" w panelu BaseLinkera.

Przy okazji wdrażania nowego modułu, przebudowane zostało całe zarządzanie SMS-ami w systemie:

1. Dział "Szablony E-mail" zamienił się na "Szablony E-mail/SMS". W tej zakładce istnieje teraz możliwość definiowania oddzielnie szablonów dla wiadomości e-maili oraz SMS'ów.

Dla szablonów SMS dodane zostało pole "nadawca". Umożliwia ono określanie nazwy wysyłającego SMS (wiąże się to z dodatkową opłatą wg cennika operatora SMS). Funkcja działa zarówno dla SMSAPI jak i SerwerSMS. U każdego użytkownika dodany został jeden przykładowy szablon SMS.
Utworzone wcześniej, stare szablony SMS zalecamy przenieść z listy szablonów e-mail do listy szablonów SMS.

2. Lista zamówień: Pojawiła się możliwość masowej wysyłki SMS do klientów. Na liście zamówień, pod przyciskiem "Wyślij wiadomość" wyświetlają się zarówno szablony e-mail jaki SMS (odpowiednio pogrupowane). Po wybraniu szablonu e-mail wiadomość jest wysłana tak jak do tej pory (przez e-mail). Po wybraniu szablonu SMS wysyłana jest wiadomość SMS.

3. Karta zamówienia: Funkcja "Wyślij wiadomość" (formularz wysyłki wiadomości do pojedynczego zamówienia) została lekko zmodyfikowana:
  •  Lista szablonów wiadomości do wyboru zawiera szablony e-mail oraz SMS pogrupowane po typie.
  •  Dodana została nowa opcja "Typ wiadomości", w której określamy, czy wysłany ma zostać e-mail czy SMS. Po uprzednim wybraniu szablonu opcja automatycznie się dostosowuje do typu.
  •  Przy wysyłaniu SMS widoczne jest nowe pole 'Nadawca'.

2 komentarze: