Wypróbuj za darmo

czwartek, 14 grudnia 2017

Bezpośrednie podłączanie drukarek (Google Cloud Print i PrintNode)

Do BaseLinkera dodane zostały dwie nowe integracje: Google Cloud Print oraz PrintNode. Zadaniem tych modułów jest bezpośrednia integracja z drukarkami.

Nowe integracje umożliwiają drukowanie etykiet jednym kliknięciem, bez potrzeby pobierania pliku z etykietą. BaseLinker łączy się z drukarką w tle, etykieta jest drukowana od razu po wciśnięciu przycisku w zamówieniu. Zmniejsza to czas potrzebny na wydruk pojedynczej etykiety. Drukowanie możliwe jest z każdego komputera (nawet jeśli jest daleko poza biurem).


Funkcja drukowania dostępna jest przy wydruku pojedynczej etykiety (nowy przycisk na liście przesyłek w zamówieniu). Jeśli do systemu podłączone jest kilka drukarek, użytkownik ma możliwość wyboru drukarki z listy.

Wkrótce planujemy wykorzystanie tej funkcjonalności także w innych miejscach w systemie, czekamy na Wasze sugestie :)

[AKTUALIZACJA] Wprowadzone zostały nowości dotyczące tej funkcjonalności.

Czym różnią się nowe moduły?
 • PrintNode - wymaga posiadania konta w serwisie PrintNode.com. Jest to usługa płatna 5$ miesięcznie (pierwszy, testowy miesiąc za darmo). Główną przewagą tego rozwiązania jest możliwość drukowania nie tylko standardowych plików PDF, ale także etykiet EPL/ZPL dla drukarek termicznych. PrintNode charakteryzuje się też szybszym działaniem, dzięki czemu wydruk rozpoczyna się bardzo szybko po wciśnięciu przycisku wydruku.
 • Google Cloud Print - rozwiązanie darmowe. Do działania wymaga jedynie konta w serwisie Google oraz przeglądarki Chrome na komputerze, do którego podłączona jest drukarka (nie ma znaczenia przeglądarka na innych komputerach). Niektóre nowe drukarki umożliwiają bezpośrednie połączenie z Google Cloud Print nawet bez podłączania drukarki do komputera. Moduł umożliwia drukowanie jedynie plików w formacie PDF.

15 komentarzy:

 1. Nie wiem skąd czerpiecie te pomysły ale chcemy ich więcej!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Drukowanie etykiet powinno być możliwe od razu z widoku zamawiania etykiet, a nie wchodzenia w każde zamówienie z osobna :-( Wtedy takie rozwiązanie znacznie by skróciło pracę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za sugestię, ta opcja będzie wkrótce dostępna też w z poziomu listy zamówień po stworzeniu etykiet :)

   Usuń
 3. Można dodać bezpośrednie drukowanie faktur w ten sposób dodając ikonę drukarki w zamówieniu obok przycisku faktury. Znacznie przyspieszyłoby to cały proces generowania rachunku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka opcja byłaby również dobra przy drukowaniu faktury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Same świetne pomysły :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A gdyby tak po naciśnięciu drukuj etykietę status zamówienia automatycznie zmieniał się na inny? Ta funkcja również przyśpieszyła by pracę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wkrótce pojawią się udogodnienia w tym temacie :)

   Usuń
 7. Mamy mały problem z drukowaniem poprzez Google Cloud Print - wydruk jest w większości poza obszarem etykiety. Ustawienia drukarki są poprawne (po zapisaniu pliku i wydruku rozmiar jest ok).
  Czy jest gdzieś panel ustawień drukarki przy użyciu Google Cloud Print?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od ustawień drukarki. Prosimy o kontakt w zgłoszeniu w panelu, postaramy się Państwu pomóc.

   Usuń
 8. bardzo dobre rozwiązanie, tylko szkoda że troche wolno działa samo rozpoczęcie drukowania. Nie wiem czy u innych też tak jest ale u mnie po wciśnięciu drukowania muszę czekać 15 - 20 sec i dopiero zaczyna się drukować. Tradycyjnie idzie nam to szybciej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten czas zależy wyłącznie od tego, jak szybko działa API do drukowania.
   PrintNode działa dużo szybciej niż Google, proszę go wypróbować. W naszych testach z PrintNode drukowanie zaczynało się już po 3 sekundach.

   Usuń
  2. Dokladnie tak. 4-5 sec u mnie.

   Usuń
 9. Bardzo lubię tę opcję, bo nie raz ułatwiła mi życie. Jak wcześniej mogłem żyć, bez drukarki z WiFi? :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Korzystam z Google Cloud Print gdyż jest darmowe. Ogólnie połączenie WiFi z drukarką gwarantuje niesamowitą wygodę. Jedyny minus to czasem mniej stabilna praca niż przy połaczeniu przewodowym.

  OdpowiedzUsuń