Wypróbuj za darmo

poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Reguły dla parametrów Allegro/eBay - całkowita automatyzacja wystawiania

W systemie pojawiła się nowa, ciekawa funkcjonalność: tworzenie reguł do automatycznego uzupełniania parametrów w kategoriach Allegro i eBay.

Dodane zostały działy Allegro → Kategorie i parametry → Parametry Allegro oraz eBay → Kategorie i parametry → Parametry eBay, które umożliwiają tworzenie i zarządzenie regułami wykrywania parametrów.

Zachęcamy do zapoznania się i skonfigurowania nowego działu. Dzięki niemu można uniknąć ręcznego określania parametrów w formularzu wystawiania aukcji. Wystarczy, że raz stworzysz reguły, według których mają uzupełniać się pola parametrów, by więcej nie musieć przejmować się parametrami podczas samego wystawiania aukcji.

Możliwe jest uzupełnianie parametrów Allegro/eBay różnymi wartościami, np. parametrami produktu z magazynu. Istnieje także możliwość określenia stałych wartości dla wybranych parametrów lub uzależnienia ich np. od kategorii w sklepie, nazwy producenta, produktu, czy frazy w opisie.

Wskazówki
  • Dla każdego magazynu należy stworzyć osobne reguły.
  • Staraj się powiązać parametry allegro/eBay z odpowiednimi parametrami w magazynie/sklepie
  • Skorzystaj z filtrowania parametrów, by wyświetlić dodane już parametry (i reguły), obowiązujące w wybranej kategorii allegro/eBay.
  • Po wybraniu kategorii Allegro/eBay w filtrze parametrów, podczas dodawania nowego parametru w podpowiedziach wyświetlone zostaną wyłącznie parametry z tej kategorii.

Reguły parametrów, wraz z powiązaniami cenników dostawy, szablonów i kategorii, umożliwiają całkowitą automatyzację wystawiania aukcji. Formularz tworzenia aukcji może być w tej chwili wypełniany w całości automatyczne, bez potrzeby ręcznej ingerencji użytkownika. Wystawianie nawet tysięcy aukcji może dzięki ograniczać się do zaledwie dwóch kliknięć :)


Przykładowe reguły:

1. Uzupełnianie parametru Allegro parametrem z magazynu sklepu w formularzu wystawiania aukcji, np. uzupełnij parametr „Fason” na Allegro parametrem „Krój” ze sklepu.2. Przyporządkowanie wartości parametrów Allegro wartościom parametrów w magazynie, np. parametr w sklepie „Rozmiar” o wartości „36” ma odpowiadać parametrowi „Rozmiar” o wartości „36 (S)” na Allegro.


3. Ustawienie stałych wartości dla wybranych parametrów Allegro, np. parametr Allegro „Stan” ma mieć zawsze wartość „Nowy”,4. Ustawienie stałej wartości parametru Allegro dla wybranej kategorii w sklepie, lub gdy nazwa produktu, producenta, czy opis zawiera wybraną frazę, np. ustaw wartość parametru „Kolor” na „odcienie czerwieni” zawsze, gdy nazwa produktu zawiera frazę „czerw*” (fraza zadziała zarówno dla wyrazów: czerwony, czerwień, czerwone, czerwona itd).


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza