środa, 7 czerwca 2017

Allegro - obsługa wielu zdjęć w galerii aukcji

W związku ze zmieniającymi się zasadami wystawiania Allegro, w systemie pojawiła się nowa funkcjonalność - obsługa wielu zdjęć w galerii aukcji Allegro. Funkcjonalność pojawiła się w zeszłym miesiącu także dla aukcji eBay.


Funkcjonalność umożliwia:
 • dodanie podczas wystawiania aukcji wielu zdjęć do galerii aukcji (dział Allegro > Wystawianie > Formularz wystawiania > zakładka "Dane" > Zdjęcia),
 • aktualizację trwających aukcji - dodanie wielu zdjęć z magazynu do galerii trwających aukcji Allegro (dział Allegro >Zarządzanie aukcjami > Operacje > Zaktualizuj trwające aukcje > galeria (zdjęcia produktu))

Nowa opcja pozwala także określić kolejność wyświetlania zdjęć, ich ilość, wybór pierwszego zdjęcia (miniaturki aukcji), a także ręczne dodanie zdjęcia (URL zdjęcia).

Wraz z nową funkcjonalnością pojawiły się nowe pola w ustawieniach (Allegro > Ustawienia > Parametry i galeria > Galeria zdjęć - kolejność oraz Galeria zdjęć - ilość zdjęć).


2 komentarze:

 1. Allegro dostosowało ilość zdjęć, jak sądzę, do potrzeb użytkowników i można dodać nawet 16 zdjęć, a w Baselinkerze wciąż tylko 8.
  Byłoby dobrze, jeśli i Państwo poszerzą ten parametr. Brak zdjęć wewnątrz nowej wersji opisu, brak możliwości wklejenia własnego kodu HTML - to wszystko w nowych wymogach allegro zupełnie zmienia system wystawiania.
  Już nie mogę się doczekać, że będzie można to powiązać z moim magazynem i całym systemem wystawiania przez Baselinker, bo to naprawdę bardzo by mi ułatwiło pracę, a tymczasem muszę nowe aukcje robić ze strony allegro i nie mam nawet jak ich zaimportować, więc też żadnej masowej obsługi ;(
  Fakt: allegro ustabilizowało swój system teraz i można nawet zostawić pracę w trakcie wystawiania i przygotowywania nowego opisu na dłuższy czas, a potem do niego wrócić! Jednak i tak wciąż potrzebuję pełnej obsługi aukcji stąd, z Baselinkera.
  Pozdrawiam Zespół BL!

  OdpowiedzUsuń
 2. Możliwe jest wystawianie 16 zdjęć na allegro :)

  OdpowiedzUsuń